SecureChat
"When command chain has to work, come hell or high water“.
Patented (US10904929B2)
Purunematu taskukohane viimase ressursi kommunikatsioonisüsteem
SecureChat on küberturvaline digitaalne sidesüsteem, mis on välja töötatud kogenud sõdurite poolt riiklike sõjaväe- ja tsiviilorganisatsioonide jaoks, kes täidavad oma ülesandeid küberfüüsilises sõjapidamises või kriisiolukordades.
“SecureChat – kui käsuliin peab töötama, tulgu või veeuputus”.
Globaalne väljakutse
Väikestel ja keskmise suurusega riikidel, mis ei ole sõltuvad haavatavast fikseeritud infrastruktuurist, on turvaliseks sidepidamiseks piiratud võimalused. Täielikult usaldusväärsed militaarsed võrgusüsteemid vajavad satelliitide ja muu kuluka varustuse (nagu näiteks mobiilsete elektrijaamade) funktsioneerimist kõikides kriisisituatsioonides. Praktikas toimub kommunikatsioon väikeriikide ja suurriikide väeosade vahel kasutades avalikus võrgus olevaid telefone. See on lubamatu ja ei toimi reaalsetes kriisisituatsioonides või sõjaajal.
Lahendus: SecureChat
- Patenteeritud süsteem on riistvara poole pealt lihtne, kuid tarkvara osas äärmiselt nutikas. Üleriigiline sõltumatu võrgustik on loodud kasutades taskukohaseid ja kättesaadavaid komponente koos meie spetsiaalsete lisadega, mis tagavad militaarturvalisuse ja teevad mahavõtmise võimatuks.
- SecureChat on infrastruktuurita peer-to-peer süsteem. See võimaldab saata tekstisõnumeid, kaardiinfot ja “sitrep-e” suurte geograafiliste vahemaade taha isegi kriisiolukorra tipus, kus tsiviilvõrgud (sealhulgas TETRA) ja/või internet on tehtud kasutuskõlbmatuks.
- Tänu lihtsusele ja äärmiselt kiirele kasutuselevõtule võib SecureChat lahendada ka väikeste ja suurte NATO riikide vahelise suhtlusprobleemi.
Kulutõhusus
Esimene tõeliselt taskukohane küberturvaline riiklike sõjaväe- või tsiviilorganisatsioonide põhiliste sidevajaduste süsteem. Töötav side on iga käsuliini alus nii sõjalises kui ka tsiviilkaitses. Üleriigiline sõltumatu võrgustik on loodud kasutades taskukohaseid ja kättesaadavaid komponente koos meie spetsiaalsete lisadega, mis tagavad militaarturvalisuse ja teevad mahavõtmise võimatuks.
Sõjaline side/SATCOM vs SecureChat
Kulukad sõjalised sidesüsteemid kasutavad mobiilseid mastijaamasid, kuid nende suuruse ja EMC-jalajälje tõttu on ka neid lihtne vastase poolt üles leida. Parem, aga palju kallim võimalus on kasutada satelliitsidet. SATCOM-süsteemid on kallid ja ainult suurriigid saavad endale lubada SATCOMi kasutamist.
Peer-to-Peer
SecureChat ei kasuta kindlat infrastruktuuri, tugijaamu, marsruutimistabeleid ega vaja eelkonfigureerimist. Meie lahenduse riistvara on lihtne, kuid selle tarkvara äärmiselt nutikas. See on infrastruktuurita peer-to-peer süsteem, mis võimaldab saata tekstisõnumeid, kaardiinfot ja “sitrep-e” suurte geograafiliste vahemaade taha isegi kriisiolukorra tipus, kus tsiviilvõrgud (sealhulgas TETRA) ja/või internet on tehtud kasutuskõlbmatuks.
Sõjalise tasemega krüpteering ja jälitamatus
AES256 krüpteering valikulise 1024-bitise võtmega, sõltuvalt ekspordituru litsentsidest. Sõnumi struktuuri variatsioon ja adaptiivne kompressioon kombineerituna targa veakorrektsiooniga võimaldavad väga tõhusaid väikseid pakette, mida on võimatu ilma võtmeta dešifreerida. Intra- Hardware Man-In-The-Middle rünnakute taluvus (olemas USA patendiluba). Kokkuvõttes, väikse raadiojalajäljega ja raske jälitatavusega kõrge turvatase, mis sobib kriitilise käsuahela sõnumite edastamiseks.
Androidi ja Windowsi tugi
SecureChati süsteemi tööpõhimõte on lihtne: saatja kirjutab lühikese tekstsõnumi (kuni 100 tähemärki) kasutades oma seadet (Android-telefon või sülearvuti) SecureChat tarkvaraga. Tarkvara konfigureerib sõnumi krüpteeritud andmevooks, mis edastatakse SecureChat modemi kaudu kergesse 5-25 vatisesse raadiosaatjasse.
Patenteeritud Tehnoloogia
Turvaline kasutegur ja konkurentsieelis suurima turuosa saavutamiseks. Üle viie aasta konkurentsieelist. Kõrge sisenemisbarjäär konkurentidele.
Sõjaline ja tsiviilotstarbeline kasutamine
Süsteemi saab kasutada kaasaegsete sõjaväe raadiotega, vanemate sõjaväe raadiotega ja paljude tsiviilotstarbeliste raadiosaatjatega. SecureChat modemi saab tavaliselt konfigureerida nii, et see kasutaks teenistuses olevaid ja sõduritele tuttavaid raadiosid. Tänu sellele ja kasutajasõbralikule kasutajaliidesele kulub keskmisele kasutajale õppimiseks vähem kui tund ja Android telefonide kasutajatele mõni minut.
Kui miski muu ei toimi...
SecureChat ei asenda rahuaegseid sidesüsteeme ega konkureeri kõigi kõrgtehnoloogiliste süsteemidega. SecureChat ei ole mõeldud suurte andmemahtude saatmiseks. See on loodud Lowtec'i põhimõttel: see on lihtne - ökonoomne - kergesti kasutatav - ja see edastab lühisõnumi või ülevaate situatsioonist kõigile, kes seda vajavad, niikaua kui nad on võrgus. See töötab ajal, kui sõjakriiside tõttu on rahuaja turvaline side tehniliste probleemide või vaenlaste häirete tõttu takistatud.
Välised artikklid ja pressiteated
Täiendav informatsioon
Anzelika Djomina
anzelika@uniraja.ee
+372 5333 2621